Haber

Bakan Yerlikaya: Şırnak’ta 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi

Bakan Yerlikaya: “Şırnak’ta 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi”

ANKARA – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şırnak’ta Jandarma Özel Harekat (JOPER), Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi. “

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen istihbarat çalışmaları ve J-SİHA’ların hava keşif desteği sonucunda Şırnak Uludere’de terörist kümesi tespit edildiğini ve operasyon başlatıldığını duyurdu. hemen. Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Van Jandarma Asayiş Kolordusu ve Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığımız komutasında, Şırnak İl Jandarma ve Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlıklarımızın komutasında, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları ve J-SİHA’ların ateş takviyesinde, Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can AKDENİZ Özel JOPER), Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan Jandarmamızı tebrik ediyorum. JOPER), Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Komando Timlerinin katıldığı operasyonda 5 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi.”

Bakan Yerlikaya ise operasyonun devam ettiğine de değinerek, terör bitene kadar çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini vurguladı.

bahsiliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu