Teknoloji

İçeriden Öğrenen Kullanıcılar İçin Windows 11’in Yeni Güncellemesi Yayınlandı: Geleceğin Yenilikleri Açıklandı!

Her geçen gün popülaritesini artırmaya devam eden Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11 yakında daha birçok yeniliğe ev sahipliği yapacak. Yeni “bu yenilikleri içeren” Yapı 23475Windows Insider kullanıcıları için ” güncellemesi yayınlandı.

Windows 11 için yakında yayınlanacak olan Build 23475 güncellemesinin Insider üzerinde yayınlanmasıyla birlikte işletim sistemine gelecek yenilikler de resmiyet kazandı. Gelin, Windows 11’e gelen tüm yeniliklerHadi daha yakından bakalım.

Windows 11’e gelen yeni özellikler:

Yepyeni Belge Gezgini ve Adres Çubuğu:

Microsoft, Windows 11’in Belge Gezgini’ndeki yeni güncellemeyle daha “modern” yapmak paylaştı. Yeni Belge Gezgini artık her kullanıcı için kişiselleştirilmiş belge teklifleri yapacak.

Bu belge teklifleri, sistemdeki Windows klasörlerini ve diğer belgeleri içermez. Yerine Microsoft Word ve sunum belgeleri gibi dosyalar kapsar. Bu belgeler, Belge Gezgini’nin “Ana Sayfa” sayfasında bulunur.

Her belge teklifinde, belgenin adı, belgenin formatı ve hangi programla açılacağı, en son kim tarafından düzenlendiği ve son düzenlenme tarihi yer alacaktır. Ayrıca OneDrive kapasitesinin ne kadarının kullanıldığı burada görülebilir.

Dosya teklifleri de her Windows 11 kullanıcısının kullanacağı bir özellik olmayacak. yalnızca özellik Azure Active Directory hesabı kullanan Windows kullanıcılarınasunulacak.

Adres Çubuğuna gelen yenilik, OneDrive kullanıcıları için küçük ama değerli bir yenilik olacak. Adres Çubuğunda, klasör ve içeriği artık OneDrive’a yedeklenip yedeklenmediğibilgiler sunulacaktır.

Klavye ve fare gibi cihazlarınız için otomatik dinamik aydınlatma:

Windows 11, cihazınıza bağladığınız ışıklı klavye ve fare gibi çevre birimleri için de değerli bir yeniliğe ev sahipliği yapacak. Artık bu cihazların ışıkları Windows 11 tarafından belirlenebilir.Şimdilik Acer, ASUS, HP, HyperX, Logitech, Razer ve Twinkly gibi markaların ürünleri desteklenecek.

Windows Insider programına nasıl kaydolacağınızı öğrenmek için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu