Yaşam

KOMEK Konya Büyükşehir Hatay’da Açılıyor

Hatay’daki depremin ardından hayatın normale dönmesi için tüm imkanları seferber eden Konya Büyükşehir Belediyesi, KOMEK ile Hataylı depremzedelere de destek verecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOMEK’in Hatay’da Konya Konteyner Kent’te ilk etap eğitim merkezi açacağını belirterek, “Dayanışma ve iş birliği ruhuyla yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah” dedi. KOMEK kayıtları duyurulacak tarihlerde “komek.org.tr” adresinden yapılacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Kursları (KOMEK), deprem bölgesi Hatay’da kurs merkezi açıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanan asrın afetinin ardından arama kurtarmadan altyapıya, lojistikten su teminine, gıda ve giyecek yardımından elektriğe, taşınabilirden ulaşıma kadar Hatay’da hayatın normale döndüğünü hatırlattı. mutfaklardan konteyner kent kurulmasına, depremzedelerin yanında olmaya çalışıyorlar. .

Birinci etap konteyner kentin Hatay’da hizmet vermeye başlamasının ardından şimdi ikinci ve üçüncü etap için de son hazırlıklarını yaptıklarını vurgulayan Lider Altay, “İnşallah ilk etapta KOMEK ile bölge halkına takviye yapacağız. Konya olarak oluşturduğumuz konteyner şehir. Başarısı ülke sınırlarını aşan ve Konya’mızın değerli bir markası haline gelen KOMEK’imizde; Boyama, takı tasarımı, suni rattan örgü, amigurumi, doğal taş işleme, mobilya alanlarında ücretsiz eğitimler çok yakında başlayacak. Bu sancılı süreçte özellikle Hatay hanımları için büyük bir fırsat yaratacaktır. Hatay’da KOMEK kursiyeri olmak için kayıt tarihlerini çok yakında duyuracağız. Ayrıca Hatay’da ikamet eden vatandaşlarımızdan antrenör olmaya hak kazananlar usta öğretici olarak Hatay KOMEK’e başvurabileceklerdir. KOMEK kayıtları duyurulacak tarihlerde ‘komek.org.tr’ adresinden yapılacaktır. Dayanışma ve yardımlaşma ruhuyla hep birlikte yaralarımızı saracağız inşallah.

Güzelburç Mahallesi İpekyolu Caddesi’nde kurulan 1. Etap Konya Konteyner Kent’te açılacak olan Hatay KOMEK ile ilgili detaylı bilgiye “komek.org.tr” adresinden veya 0501 732 46 46 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu