Ekonomi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftçinin hasat sevincini paylaştı

Gaziantep’te hasat sevinci

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çiftçinin hasat sevincini paylaştı

GAZİANTEP – Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde tahıl hasadı başladı. Yüksek verim bekleyen çiftçinin hasat sevincine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da ortak oldu.

Tarımsal üretimin artırılması ve hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla çiftçi ve yetiştiricilere değerli desteklerin verildiği Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde tahıl hasadı başladı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kapçagız Mahallesi’nde hububat tohumu takviyesi verdiği bir çiftçinin tarlalarına giderek, hasat çalışmalarını yerinde inceledi. Biçerdövere binerek hasadı yapan Önder Tahmazoğlu, hasatla ilgili bilgi alarak çiftçilerin başka ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Çiftçiler ise devletin farklı takviyeler verdiğini, Şahinbey Belediyesi’nin ise bir takviye daha yaptığını söyleyerek Önder Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, hasadın bereketli bir şekilde başladığını belirtti. Çiftçiler, şiddetli yağışlar nedeniyle yüksek verim beklediklerini sözlerine ekledi.

“Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü yoktur”

“Tarlada izi kalmayanın hasada yüzü yoktur” atasözünü hatırlatan Başkan Tahmazoğlu, çiftçiye destek olmaya devam edeceklerini kaydetti. Önder Tahmazoğlu, verimli bir hasat dönemi yaşandığına değindi.

“Şahinbey Belediyesi olarak yıllardır çiftçimize kesintisiz destek veriyoruz. Çiftçimize verdiğimiz destekler bugüne kadar 500 milyonu aştı. Çiftçilerimize her yıl gübre arpa, buğday, mercimek ve gübre veriyoruz. Bu yıl çiftçilerimize gübre veriyoruz. , rahmet ve bereket güzel oldu. Kapcağız, kırsal mahallemize gelerek çiftçilerimizle görüştü. “Buğday hasadını birlikte yaptık. Çiftçilerimize bir kez daha bereketli bir hasat yılı diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu