Haber

Siirt’te yağan yağmur üreticileri sevindirdi

Siirt’teki üreticiler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yağan yağmurlar nedeniyle kırmızı mercimek, buğday, nohut ve arpada yüksek verim bekliyor.

Siirt genelinde sıkça görülen aralıklarla yağan yağmur çiftçilerin yüzünü güldürürken; Kırmızı mercimek, buğday, nohut ve arpa gibi ürünlerde yüksek verim artışı bekleniyor.

Bu yıl yağan yağmurla birlikte çiftçilerin yüzünün güldüğünü söyleyen Siirt Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Günbat, tüm çalışmalarda beklentilerin üzerinde rekor bir verim elde edecekleri için bu yıl çiftçilerin yılı olacağını söyledi.

Etkili yağışlarla birlikte mercimek, buğday, arpa ve nohutta yüksek verim beklediklerini söyleyen Günbat, “Kurtalan’ın Garzan Ovası’ndaki tarlalarda teknik ekibimizle denetimler yapıyoruz. Asla çürümez, yere yatmaz ve tutunur. bol çiçek.Umarım bu yıl mercimek mahsulü çiftçimizin yüzünü güldürür.Kurtalan’ın bu yıl hem mercimekte hem de buğdayda çok yüksek verim,kalite ve üretim alacağına inanıyor ve bekliyoruz.Allaha şükür yağmurlar çok güzel yağdı. ve mahsuller çok hoş. Biz ne üretirsek Türkiye’nin yurt dışından hububat ve kırmızı mercimek almasına gerek kalmayacak. Üretmeye devam edeceğiz. Türk halkının sofrasından hiçbir gevreği eksik etmeyeceğiz. Üretmeye hazırız, çalışıyoruz. Allah utanmasın” dedi. – SİİRT

haberturhal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu