Ekonomi

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, BOTAŞ LNG Operasyon Müdür Yardımcısı Erdinç Şarküteri’yi ziyaret etti

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Marmaraereğlisi Kaymakam Yardımcısı Mustafa Güler ile birlikte BOTAŞ LNG Operasyon Müdür Yardımcısı Erdinç Deli’yi ziyaret ederek tesis hakkında bilgi aldı.

BOTAŞ LNG Operasyon Müdür Yardımcısı Erdinç Deli tarafından karşılanan Vali Recep Soytürk, daha sonra LNG Operasyon Müdürlüğü’ne giderek tesis hakkında bilgi aldı.

Vali Soytürk’e, Marmaraereğlisi LNG Terminali hakkında bilgi veren BOTAŞ LNG Operasyon Müdür Yardımcısı Erdinç Mecnun, “LNG ithalatının başlamasıyla birlikte, 1989 yılında kuruluşumuz tarafından üretimine başlanan Marmaraereğlisi LNG Terminali, hem baz yük olarak hem de baz yük olarak kullanılacak. Alınan gazın istendiğinde pik düşürücü olarak devreye alınabilmesi için tesis.” 1994 yılında işletmeye açılmıştır. 37 milyon Sm3/gün gazlaştırma kapasitesi ve her biri 85 bin metreküp kapasiteli 3 depolama tankı bulunan LNG terminalinin üç ana fonksiyonu, ithal edilen LNG’nin depolanması, Depolanan LNG’nin istenilen ölçüde gazlaştırılarak BOTAŞ Ana İletim Sınırına teslim edilmesi. “LNG’yi kara tankerlerine sevk etmek ve doldurmak” dedi. – TEKİRDAĞ

kocasinanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu