Haber

İstanbul’daki fabrikada çıkan yangın 29 saattir devam ediyor.

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada çıkan yangına itfaiye ekipleri yaklaşık 29 saattir müdahale ediyor.

Eski Turgut Özal Caddesi’ndeki 6 katlı fabrikanın çatısında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına müdahale dünden beri sürüyor.

İtfaiyenin çalışmaları çok sayıda sosyal olay müdahale aracı (TOMA) ile desteklendi. Çeşitli ilçe belediyelerine de su tankerleri ile su desteği sağlandı. Yanan binanın bazı bölümleri çöktü.

Gece saatlerinde İstanbul Valisi Davut Gül ile İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

İlçe belediyeleri itfaiye gruplarına su depolarıyla takviye ederken, TOMA’lar fabrika önünde duruyor.

Gıda, plastik, tekstil gibi farklı eser ve hammaddelerin bulunduğu binanın son iki katında çökmeler meydana geliyor. Binanın dördüncü, beşinci ve altıncı katlarının bazı bölümlerinde devam eden küçük çaplı yangınlara müdahale ediliyor.

Dün akşam saat 17.00 sıralarında başlayan yangın nedeniyle alevlerin yükseldiği fabrikanın bulunduğu caddede polis geniş güvenlik önlemini sürdürüyor. Araçların bu sokağa girmesine izin verilmiyor.

Binanın beşinci ve altıncı katlarında kalan malzemeler yanarken, itfaiye ekipleri 28’inci saatte yangını söndürmeye devam ediyor.

Ekipler, kolonlarda çökme riskine ve birinci katı çöken binada su yükünden dolayı çökme riskine karşı bina dışından kontrollü bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

İtfaiyenin çalışmaları da drone ile havadan görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu